Barış Pehlivan - Barış Terkoğlu - Metastaz - Kitapozet.Net

Barış Pehlivan – Barış Terkoğlu – Metastaz

Barış Pehlivan” ve “Barış Terkoğlu“nun “Metastaz” isimli kitabı Kırmızı Kedi kitabevi tarafından yayınlandı. Kitabın tanıtım bülteninde yazarlar Barış Pehlivan ile Barış Terkoğlu’nun devleti esir almış kanserli hücrelere bu kitap ile ışık tuttuğu belirtiliyor.

Kitabın yazarlarından Barış Pehlivan İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Pehlivan’ı bir çoğumuz bir CNN Türk kanalında yayınlanan ve o dönem toplumda büyük ses getiren “Oradaydım” isimli belgesel formatındaki programdan tanıyoruz. Bunun dışında bir çok belgesel de hazırlayan Barış Pehlivan kurumsal tanıtım filmlerinin yanısıra habercilik mesleğini de sürdürmekte.

Diğer yazar Barış Terkoğlu aslında bir makine mühendisi. İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra Orta Doğu Siyasi Tarihi ve Uluslararası İlişkileri Bölümünde yüksek lisans yapmış. Barış Pehlivan ile birlikte Oradaydım belgeselinde araştırmacı olarak görev yapan Terkoğlu halen Oda Tv de görev yapmakta. Barış Pehlivan ve Barış Terkoğlu daha önce de Fethullah Gülen, Fetö örgütlenmesi ve bu oluşumun zararları hakkında bir çok haber hazırlamış.

Metastaz’da siyasetin içinde yer alan bir çok kişiden ünlü iş adamlarına kadar Fetö terör örgütüyle olan bağları en ince ayrıntısına kadar anlatılıyor. Dahası neden bu kişilerin cemaatlerle ilişkilerini sonlandıramadıklarını, devleti içten içe tüketen bu yapıların nasıl ve nerelerden beslendiklerini, karşılarına çıkanları nasıl ortadan kaldırdıklarını, Fetö borsalarını, kendini istihbaratçı olarak tanıtıp dolandırıcılık yapan devlet görevlilerini ve gazetecileri, tarikat şeyhlerinin ayağına kadar gidip ricalarda bulunan üst düzey devlet görevlileri, Fetö’cü yargı ve emniyet mensuplarının kumpaslar sonucu hapse atılan kişiler aleyhindeki delilleri bu kişilerin bilgisayarlarına gizlice nasıl yerleştirdiklerini, bunların Fetö’yle olan mücadeleleri kitapta ayrıntılı olarak anlatılmakta.

İyi okumalar diliyoruz.

4 Comments Posted

Mesaj Yazabilirsiniz

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır


*