Başak Sayan - Bağlanma Korkusu 'nun Özeti - Kitapozet.Net
Başak Sayan - Bağlanma Korkusu

Başak Sayan – Bağlanma Korkusu

“Başak Sayan“ın “Bağlanma Korkusu” isimli kitabı Artemis Yayınları tarafından basılmış ve oldukça beğenilmişti. Birinci baskısı tükenen kitabın yeni baskısının önümüzdeki günlerde gelmesi bekleniyor. Bağlanma Korkusu’nun özetine geçmeden önce Başak Sayan kimdir kısaca tanıtalım. Başak Sayan 1977 yılında Ankara’da doğmuş. Asker bir babanın kızı olan Başak Sayan’ın annesi ise Almanca öğretmeniymiş. Küçüklüğünden itibaren yazar ve oyuncu olmak isteyen Sayan lise yıllarından itibaren kısa öyküler yazmaya başlamış. Orta öğreniminin ardından Marmara Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde lisans eğitimine başlamış. Üniversite yıllarında çeşitli televizyon kanallarında çalışmaya başlayan Başak Sayan aralarında Star TV’nin de bulunduğu bir çok kanalda kadın ve müzik programları hazırlamış ve sunmuş. Fırat dizisindeki rolü ile adından söz ettiren yazarın Aşk ve Baştan Çıkarma Üzerine isimli ilk kitabı ile de oldukça popüler olmuş.

Başlıca eserleri: Sen Değişirşen Her Şey Değişir, Nigahdar, Kelebeğin Kaderi, Ölü Kuşların Sessizliği, Rüzgar Olmak İsteyen Çocuk, Gölgesini Arayan Çocuk, Bağlanma Korkusu.

Başak Sayan
Başak Sayan

Bağlanma Korkusu’nun Özeti:

Bağlanma Korkusu Başak Sayan’ın ikinci kitabı. İlk yayımlandığında hakkında bir çok spekülasyon yapılan, başka bir kitabın kopyası olduğu iddia edilen kitapla ilgili olarak; nasıl ki etrafımızda aynı karakterde insanlar var ise kitaplarda da aynı tip benzerlikler olabiliyor. Benzerlikler olması kitabın kopyası olduğu anlamına gelmiyor düşüncesindeyiz.

Bağlanma Korkusu’nun konusuna gelirsek; ana karakterlerimiz Bahar ve Cem. Her ikisi de çocukluk ve gençlik yıllarında aileleri ile sorunlar yaşamış ve bu sorunlar şu an ki yaşantılarını da etkilemekte.  Cem’in annesi başka bir adamla yaşamak için onları terk etmiş. Bu olay Cem’de derin yaralar açmış. Öyle ki bu yaşadığı bu travmanın acısını hayatına giren kadınlardan çıkartıyor.

Bahar’da benzer sorunlarla büyümüş. Babasının annesini sürekli aldatması sebebiyle kötü bir çocukluk ve gençlik geçirmiş. Üstüne üstlük güvendiği ve evlenmeyi düşündüğü adamın en yakın arkadaşı ile Bahar’a attığı kazık Bahar’ın çok acı çekmesine sebep olmuş. Bahar ile Cem’in belki de farkında olmadan geçmişteki yaralarını sarmak için başladıkları bu ilişki geçmişin izleriyle birlikte bir aşk hikayesine dönüşüyor.

İyi okumalar diliyoruz.

Mesaj Yazabilirsiniz

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır


*