Başak Sayan - Nigahdar 'ın Özeti - Kitapozet.Net - Ücretsiz Kitap Özetleri
Başak Sayan - Nigahdar

Başak Sayan – Nigahdar

Başak Sayan“ın yeni romanı “Nigahdar” İnkılap Yayınları’ndan çıktı. Nigahdar’ın özetine geçmeden önce Başak Sayan kimdir kısaca tanıtalım. Başak Sayan 1977 yılında Ankara’da doğmuş. Asker bir babanın kızı olan Başak Sayan’ın annesi ise Almanca öğretmeniymiş. Küçüklüğünden itibaren yazar ve oyuncu olmak isteyen Sayan lise yıllarından itibaren kısa öyküler yazmaya başlamış. Orta öğreniminin ardından Marmara Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde lisans eğitimine başlamış. Üniversite yıllarında çeşitli televizyon kanallarında çalışmaya başlayan Başak Sayan aralarında Star TV’nin de bulunduğu bir çok kanalda kadın ve müzik programları hazırlamış ve sunmuş. Fırat dizisindeki rolü ile adından söz ettiren yazarın Aşk ve Baştan Çıkarma Üzerine isimli ilk kitabı ile de oldukça popüler olmuş.

Başlıca eserleri: Sen Değişirşen Her Şey Değişir, Nigahdar, Kelebeğin Kaderi, Ölü Kuşların Sessizliği, Rüzgar Olmak İsteyen Çocuk, Gölgesini Arayan Çocuk, Bağlanma Korkusu.

Başak Sayan
Başak Sayan

Nigahdar’ın Özeti:

Nigahdar’da kahramanımız Şirin Özdemir isimli bir fizik hocası. Özdemir sıkı bir ateist ve New York’ta Columbia Üniversitesi’nde atom fiziği üzerine dersler vermekte. Şirin Özdemir bir gün tüm hayatının yalan olduğunu öğrenir ve tüm hayatı bir anda değişir. Hayatı ile ilgili olayları çözmek ve bazı şeyleri ortaya çıkarmak üzere İstanbul’a gelir ancak gelmesiyle birlikte kendini bir kovalamaca ve maceranın içinde bulur. Hayati tehlikesi olan bir macera.  Bu macera, mücadele ve kovalamaca içinde yolu genç profesör Algan Ataman ile kesişir. Ataman tanınmış bir yazar ve felsefecidir. Şirin ve Algan bu kovalamaca içinde bir yandan hayatta kalmaya çalışırken bir yandan da gerçekleri ortaya çıkarmaya çalışırlar. Ancak bunun için geçmişten günümüze tüm dinleri fazlasıyla etkileyecek büyük sırrı bulmaları ve büyük bir küresel güçle mücadele etmeleri gerekmektedir.

İyi okumalar diliyoruz.

Mesaj Yazabilirsiniz

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır


*