Binot AYT Kimya Soru Bankası - Kitapozet.Net

Binot AYT Kimya Soru Bankası

Binot AYT Kimya Soru Bankası ulusal ve evrensel gelişmeler ışığında, çağdaş öğrenme ve ölçme değerlendirme yaklaşımları göz önüne alınarak, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uygulanan en son Ortaöğretim Kimya Dersi Öğretim Programı çerçevesinde hazırlanmış.

Binot AYT Kimya Soru Bankası, öğrencilerin üniversite sınavına bilinçli ve düzenli bir şekilde hazırlanmasına yardımcı olacak bir kaynak kitap olup alanında uzman bir öğretim kadrosu tarafından hazırlanmış. Kitapta yer alan tüm sorular yeni üniversite giriş sınavı müfredatının tamamını kapsayan özgün so­rulardan oluşmakta.

Binot AYT Kimya Soru Bankası’nda tüm testler bilimsel veriler dikkate alınarak kolaydan zora, basitten karmaşığa doğru aşamalı bir sistemle ele alınmış. Öğrencileri üniversite hedefine adım adım götürecek, soru çözme ve bolca pratik yapma ihtiyacını karşılayacak, eksikliklerin telafi edilmesine olanak sağlayacak olan bu kaynak kitabın üniversite sınavına hazırlanmada eksiksiz kaynak olacağını düşünüyoruz.

Kitabı yayınevinin internet sitesinin yer aldığı bu linkten temin edebilirsiniz.

.

SORU BANKASINDA YER ALAN KONULAR ŞU ŞEKİLDE:

 

ÜNİTE 1 -MODERN ATOM TEORİSİ

ÜNİTE 2 – PERİYODİK SİSTEM

ÜNİTE 3 – GAZLAR

ÜNİTE 4 – SIVI ÇÖZELTİLER ve ÇÖZÜNÜRLÜK

ÜNİTE 5 – KİMYASAL TEPKİMELERDE ENERJİ

ÜNİTE 6 – KİMYASAL TEPKİMELERDE HIZ

ÜNİTE 7 – KİMYASAL TEPKİMELERDE DENGE

ÜNİTE 8 – SULU ÇÖZELTİLERDE ASİT – BAZ DENGESİ

ÜNİTE 9 – ÇÖZÜNME – ÇÖKELME DENGELERİ

ÜNİTE 10 – KİMYA ve ELEKTRİK

ÜNİTE 11 – KARBON KİMYASINA GİRİŞ

ÜNİTE 12 – ORGANİK BİLEŞİKLER

ÜNİTE 13 – ENERJİ KAYNAKLARI ve BİLİMSEL GELİŞMELER

 

Binot Yayınlarının AYT Kimya Soru Bankası ile ilgili sorularınız, görüşleriniz ve önerileriniz için bu link aracılığıyla bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Mesaj Yazabilirsiniz

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır


*