Binot TYT AYT Paragraf Anlam Bilgisi Soru Bankası - Kitapozet.Net

Binot TYT AYT Paragraf Anlam Bilgisi Soru Bankası

Ulusal ve evrensel gelişmeler ışığında, çağdaş öğrenme ve ölçme değerlendirme yaklaşımları göz önüne alınarak, MEB tarafından uygulanan en son orta öğretim Edebiyat Dersi Öğretim Programı çerçevesinde hazırlanan Binot TYT AYT Paragraf Anlam Bilgisi Soru Bankası, öğrencilerin üniversite sınavına bilinçli ve düzenli çalışmasına yardımcı olacak alanında uzman bir öğretim kadrosu tarafından hazırlanan bir kaynak.

Üniversite sınavlarında Türkçe testinin 40 sorusundan 30-32 tanesi, Türk Dili ve Edebiyatı testinin ise 56 sorusundan 20 tanesi anlam bilgisi konuları (sözcük anlamı, cümle anlamı, parağraf) ile ilgili. Dolayısıyla bu konular, sözü edilen sınavların sayıca en önemli bölümlerini oluşturmakta. Sınavlarda başarılı olmak isteyen bir öğrencinin bu konuları en iyi biçimde bilmesi ve soruları çözebilmesi gerekmekte.

Anlam bilgisi özellikle de paragraf soruları konusunda öğrencilerin zorluk yaşadıkları gözlemlenmekte. Çok bilgi gerektirmeyen bu konularda bol soru çözerek öğrenci, kendisini geliştirmeli. İşte, bu kitap, bu amaca yönelik olarak hazırlanmış. Bu kitaptaki testler bir soru bankası niyetiyle çözülebileceği gibi, ÖSYM sınavlarına uygun sayıda ve biçimde dağıtılmış soruların bir arada bulunduğu birer deneme niyetiyle de çözülebilir. Böylece öğrenci sınava en iyi biçimde hazırlamış olur.

Bu kitaptaki testler sırasıyla çözülürken yapılan hatalar tespit edilmeli, hangi soru tiplerinde zorlanıldığı belirlenmelidir. Böylece o soru tipleri üzerinde daha çok durularak yanlışlar ortadan kaldırılabilir. Bu kitabı bitiren öğrencinin sözcük anlamı, cümle anlamı ve pa­rağraf konularında kendini hızla geliştirecektir.

Kitabı yayınevinin internet sitesinin yer aldığı bu linkten temin edebilirsiniz.

SORU BANKASINDA YER ALAN KONULAR ŞU ŞEKİLDE:

PARAGRAF – ANLAM BİLGİSİ TESTLERİ

Binot TYT AYT Paragraf Anlam Bilgisi Soru Bankası ile ilgili sorularınız, görüşleriniz ve önerileriniz için bu link aracılığıyla bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Mesaj Yazabilirsiniz

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır


*