Dilek Erleten - Bana Çocukluğumu Geri Ver - Kitapozet.Net
Dilek Erleten - Bana Çocukluğumu Geri Ver

Dilek Erleten – Bana Çocukluğumu Geri Ver

Dilek Erleten“in “Bana Çocukluğumu Geri Ver” isimli romanı Serencam Yayınevin’den tarafından basıldı ve kısa zamanda 3.baskıyı yaptı. Kitabın alt başlığı “Yine İçinde Sen Olma”. Bana Çocukluğumu Geri Ver’in özetine geçmeden önce Dilek Erleten kimdir kısaca tanıyalım. Dilek Erleten 1983 yılında Muğla’nın Marmaris ilçesinde doğmuş. Buradaki orta öğreniminin ardından Gazi Üniversitesi Turizm Eğitim Fakültesi Turizm Öğretmenliği Bölümü’nü tamamlamış. Üniversite sonrası İşbir Yatak´ta çalışmaya başlayan Erleten 2003 yılından beri İşbir Yatak’ta çeşitli görevlerde bulunan Erleten halen satın alma müdürü olarak görev yapmakta. Dilek Erleten evli ve bir çocuk annesi. Bana Çocukluğumu Geri Ver yazarın ilk kitabı. Erleten’in ikinci kitabı Sevgime Karşılık Bekleyerek Sevdim Seni idi. Önüm Arkam Sağım Solum Sobe ise yazarın üçüncü kitabı.

Bana Çocukluğumu Geri Ver’in özeti:

Bana Çocukluğumu Geri Ver, Dilek Erleten’in ilk kitabı. Kitap klasik Türk filmlerini andıran konusuyla bir aşk romanı. Kitabın ana karakteri Gülsüm isminde genç bir kız. Ailenin dört çocuğundan biri. İki kız ve bir tane de erkek kardeşi var Gülsüm’ün. Kuaför Bedri ile Gülsüm büyük bir aşk yaşamaktadırlar. Gülsüm sık sık kuaföre gider Bedri’yi görmeye gider, Bedri de sürekli Gülsüm’ün yolunu gözler. Bir süre ilişkileri bu şekilde devam ettikten sonra ailelerine durumu anlatırlar ve evlenmek istediklerini söylerler. Gülsüm’ün annesi Melek Hanım Bedri’den pek hoşlanmamakta, evlenmelerini de istememektedir. Düğün hazırlıkları yapılırken Bedri’ye sürekli zorluk çıkartır, işi bozmaya uğraşır Melek Hanım. En nihayetinde Melek Hanım işi bozar ve Gülsüm’ü ikna eder. Gülsüm Bedri’ye ayrılmak istediğini belirten bir mektup yazar. Bedri buna çok üzülse de ayrılırlar.

Gülsüm bir süre sonra yakışıklı, iyi giyimli, herkesçe sevilen ve insanları etkileyen biri olan Fikret ile tanışır. Bir süre sonra Fikret ile Gülsüm evlenir. Başlarda her şey çok güzel giderken bir süre sonra işler değişmeye başlar. Gülsüm geçmişte yapmış olduğu hataları ile yüzleşmeye başlar. Fikret ile olan evliliği, Bedri’den ayrılışı gibi bir çok konuda hata yaptığını düşünür. Hataları ve pişmanlıklarını düşündükçe çektiği acılar artmaktadır. Günlük hayattan bir çok şeyin yazıya döküldüğü herkesin kendinden bir şeyler bulacağı bir roman Bana Çocukluğumu Geri Ver.

İyi okumalar diliyoruz.

Mesaj Yazabilirsiniz

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır


*