Emrah Aydınonat - Barış Urhan - Hayatın İçindeki İktisat - Kitapozet.Net
Emrah Aydınonat - Barış Urhan - Hayatın İçindeki İktisat

Emrah Aydınonat – Barış Urhan – Hayatın İçindeki İktisat

Emrah Aydınonat” ve “Barış Urhan“ın derledikleri “Hayatın İçindeki İktisat” isimli çalışma İletişim Yayınları’ndan çıktı. Kitabın alt başlığı İktisadi Davranışlara Farklı Bir Bakış. Hayatın İçindeki İktisat’ın özetine geçmeden önce Emrah Aydınonat ve Barış Urhan kimdir kısaca tanıyalım.

Emrah Aydınonat 1973 yılında Ankara’da doğmuş. İktisat üzerine lisans ve yüksek lisansını Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde, doktorasını ise Hollanda Erasmus Üniversitesi’nde tamamlamış. Halen üniversitelerde iktisat üzerine dersler vermekte. Başlıca eserleri; Modern Uluslararası İktisat Teorisinin Kökenleri, İktisat Nedir, Gölgenin Ardı, Hayatın İçindeki İktisat.

Barış Urhan lisans eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi İktisat Bölümü’nde tamamlamış. Yüksek lisansını Kopenhag Üniversitesi İktisat Bölümü’nde tamamlayan Urhan bir süre TEPAV’da ve Orta Doğu Teknik Üniversitesinde araştırmacı olarak çalışmıştır. Halen bir sivil toplum kuruluşunda uzman olarak görev yapan Barış Urhan’ın başlıca ilgi alanları deneysel ve davranışsal iktisat, oyun teorisi, tüketici davranışları, nöro pazarlama ve nöro iktisattır.

Hayatın İçindeki İktisat’ın Özeti:

On dört iktisatçının makalesinin yer aldığı derleme, modern insanın arızalarını daha yakından tanıyarak bunların iktisadi yönden sonuçlarını inceliyor. Bunu yaparken de iktisatın nasıl bir bilim olduğuna dair yerleşik fikirlerle tartışıyor. Hayatın İçindeki İktisat’ ta gündelik hayatımızın parayla ilişkili yanlarına dair önemli sorulara cevap aranmış. Hangi tür sorular bunlar. Bir çok kişinin bağımlı olduğu kredi kartları ve borçlarıyla nasıl başa çıkılacağı, Çok az kullandığımız dakikalara ve belki de hiç kullanmadığımız kısa mesaj servislerine neden yüklüce ücret ödediğimiz, pazarlık yapma durumunun içinde nasıl bir iktisat yatmakta ve pazarlık esnasında nelere dikkat etmemiz gerek, tüketicide marka algısı nasıl oluşturuluyor ve bu algı beynimizi nasıl yönetmekte, kayıt dışı ekonomi hayatımızı nasıl etkiliyor. bu ve bunun gibi bir çok sorunun cevabını merak edenler için Hayatın İçindeki İktisat faydalı bir kaynak kitap.

İyi okumalar diliyoruz.

Mesaj Yazabilirsiniz

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır


*