Ferdinand Von Schirach - Suç Bir Ceza Avukatından Gerçek Hikayeler -
Ferdinand Von Schirach - Suç Bir Ceza Avukatından Gerçek Hikayeler

Ferdinand Von Schirach – Suç Bir Ceza Avukatından Gerçek Hikayeler

Ferdinand Von Schirach“ınSuç – Bir Ceza Avukatından Gerçek Hikayeler” isimli kitabının yeni baskısı Alfa Yayınları tarafından yayınladı. Kitabı Türkçeye Itır Arda çevirmiş. Kitabın isminden de anlaşılacağı gibi yazarımız Ferdinand Von Schirach bir hukukçu, bir ceza avukatı. 1964 yılında Almanya’nın Münih şehrinde doğmuş. 1994 yılından veridir Berlin’de serbest avukatlık yapmakta.

Suç Bir Ceza Avukatından Gerçek Hikayeler ‘in Özeti:

Ferdinand Von Schirachi kitabı kendi tecrübelerine dayanan gerçek olaylardan yola çıkarak yazmış. Anlatılan on bir hikayenin hepsi son derece çarpıcı. Ünlü bir doktor kırk yıldır evli olduğu eşini baltayla öldürüp polisi arıyor, sıradışı bir itirafta bulunuyor. Başka bir hikayede banka soyguncusu bir adam anlatılıyor, hikayeyi dinledikçe adama hak veresiniz geliyor. Diğer bir hikayede genç bir kadın çok sevdiği kardeşini öldürüyor. Bunlar gibi suç ve polisiye konulu ilginç on bir hikaye. Bu hikayeleri işleyenlerin avukatının ağzından anlatılıyor.

Kitap Almanya’da bir yıla yakın bir süre satış listelerinde bir numara olarak kalmış. Sadece Almanya’da 700 binden fazla satış rakamına ulaşmış, 32 ülkede satışa sunulmuş. Kitabın film haklarını da Constantin Film Şirketi satın almış ve hikayelerden birinin Şans ismiyle sinemaya uyarlanmış. Kitap 2011 yılında NTV yayınları tarafından da yayımlanmış ve oldukça fazla satış rakamına ulaşmıştı. Kitaptaki meşru müdafaa ile ilgili bölümler ilgi çekici. Yazarın soğukkanlılığı, müvekkileri ve diğer kişilerle olan iletişimi ve mesafesi işini çok iyi yaptığını ve tam bir profesyonel olduğunu gösteriyor.

Der Spiegel dergisi Ferdinand Von Schirach için şu değerlendirmeyi yapmış. Schirach öyle üstün, açık ve anlaşılır yazıyor ki, sanki hayatı boyunca başka bir şey yapmamış. Olağanüstü bir anlatıcı. Çünkü insanlara ve kaderlerine güveniyor.

İyi okumalar diliyoruz.

Mesaj Yazabilirsiniz

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır


*