Gülseren Budayıcıoğlu - Camdaki Kız - Ücretsiz PDF Kitap Özetleri - PDF Kitap

Gülseren Budayıcıoğlu – Camdaki Kız

Gülseren Budayıcıoğlu“nun “Camdaki Kız” isimli yeni romanı Doğan Kitap’tan çıktı. Camdaki Kızın özetine geçmeden önce yazarımız Gülseren Budayıcıoğlu kimdir, eserleri nelerdir kısaca tanıtalım. Dr.Gülseren Budayıcıoğlu 1947’de Ankara’da doğmuş. TED Ankara Koleji’nin ardından eğitimine Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinde devam etmiş. Üniversite yıllarında bir yandan da TRT’de spikerlik yapmış. TRT’deki beş yıllık spikerlik ve sunuculuk macerasının ardından Tıp Fakültesinden mezun olması sebebiyle 1972 yılında TRT’deki görevinden ayrılmış ve Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Bölümü’nde asistan kadrosunda çalışmaya başlamış. 1977 yılında uzmanlığını almış. 1982 yılında Hacettepe Üniversitesinden ayrılmış ve uzun yıllar Ankara’da hekimlik yapmış. 2005’te Türkiye’nin ilk ve tek psikiyatri merkezi olan Özel Madalyon Psikiyatri Merkezi’ni açmış. Gülseren Budayıcıoğlu’nun başlıca eserleri:  Madalyonun İçi, Günahın Üç Rengi, Hayata Dön ve Kral Kaybederse. Televizyonda dizi olarak izlediğimiz İstanbullu Gelin’in yazarın Hayata Dön isimli kitabından uyarlandığını da hemen belirtelim. Yazarın Günahın Üç Rengi isimli eserinin tanıtımını biz de daha önce burada yapmıştık.

Camdaki Kızın konusuna gelirsek; muhteşem bir aşk anlatılıyor kitapta. Şehrin varoşlarında yaşayan genç bir delikanlı ile zengin bir ailenin lüks içinde yaşayan kızlarının aşk hikayesi. Kitapta aşkın yanı sıra ayrılık, ölüm, ihanet gibi duygular ve bu duyguların açtığı onarılamaz yaralara da yer verilmiş. Öyle ki insanın okurken sindirmekte zorlanacağı anlar ortaya çıkıyor. Mutluluk ve acının gerçekten hissedileceği bir roman Camdaki Kız.

Kitabın tanıtım bülteninde şu satırlara yer verilmiş. “Küçükken çekilen acıların ateşi kolay sönmüyor, kolay unutulmuyor ve izlerini hayatımız boyunca üstümüzde taşıyoruz. Aşk yakıyor, Ayrılık kavuruyor, Aldatılmaksa hep çok acıtıyor… Bize çocukluk acılarını tekrar yaşatacak kişileri gözünden tanır, başkasına değil, ona âşık oluruz. Hayat onu kendi ellerimizle buldurur bize. Kaderimiz aslında doğduğumuz evlerde yazılır. Yine o evlerde yaralanır, o yaralarla büyür, sonunda o yaraların bizi götürdüğü yere gideriz. Ancak mutluluk her zaman o yolda değildir… Bu kitapta her zamanki gibi gerçek bir yaşam hikâyesi anlatacağım sizlere. Hep lüks içinde yaşamış ama kaderi daha baştan kötü yazılmış Camdaki Kız ile bir varoş çocuğunun aşk hikâyesi bu

İyi okumalar diliyoruz.

Mesaj Yazabilirsiniz

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır


*