Hakan Bıçakcı - Normal Nefes Almaya Devam Edin - Kitapozet.Net
Hakan Bıçakcı - Normal Nefes Almaya Devam Edin

Hakan Bıçakcı – Normal Nefes Almaya Devam Edin

Hakan Bıçakcı“nın yeni öykülerini bir araya getirdiği “Normal Nefes Almaya Devam Edinİletişim Yayınları‘ndan çıktı. Normal Nefes Almaya Devam Edin’in özetine geçmeden önce Hakan Bıçakcı kimdir kısaca tanıyalım. Hakan Bıçakcı 1978 yılında İstanbul’da doğmuş. Orta öğreniminin ardından Bilkent Üniversitesi İktisat Bölümü’nü bitirmiş. Edebiyata her zaman ilgili olan yazar kitaplarının dışında 2001 yılından itibaren çeşitli dergi ve gazetelerde edebiyat ve kültür üzerine yazılar yazmakta. Yazarın eserleri: Romantik Korku, Rüya Günlüğü, Boş Zaman, Bir Yaz Gecesi Kâbusu, Apartman Boşluğu, Karanlık Oda, Ben Tek Siz Hepiniz. Yazarın Apartman Boşluğu isimli kitabı Arnavutça, Arapça, Bulgarca ve İngilizce’ye de çevrilmiştir.

Kitabın arka arka kapak yazısında; “Manyakça sırıtanlar, meraktan delirenler, kıymetli yalnızlıkları arayanlar,  hayallerinden çok uzağa düşenler, MP3 arşivi ile Spotify arasında sıkışan şaşkın müzikseverler, beton ve metal istilasından kaçıp mezarlıklarda nefes alan endişeli kentliler, gecenin köründe asansöre binen eli cımbızlı adamlar, yaşadığımız dünya yeterince ürkütücü değilmiş gibi yeni nesil korku konseptli kaçış evlerine gidenler, AVM görünümlü şehir yaratıkları, bal mumu heykeller, ölü kediler, tatsız perşembeler, paranoya panayırları, uykuları kaçıran kabuslar”

Hakan Bıçakçı’nın kendini has, özgün ve kolay anlaşılabilir üslubunu bu kitabında da görüyoruz. Kitap modern zamanları ve bu zamanın içine sıkışan faillerin monotonluklarını aktarıyor bizlere. Normal Nefes Almaya Devam Edin her an daha da karmaşıklaşan gerçekte var olmayan şeyleri görmenin, işitmenin kitabı.

İyi okumalar diliyoruz.

Mesaj Yazabilirsiniz

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır


*