Necati Özkan - Kahramanın Yolculuğu - Kitapozet.Net
Necati Özkan - Kahramanın Yolculuğu

Necati Özkan – Kahramanın Yolculuğu

31 Mart 2019 ile 23 Haziran 2019 tarihlerinde yapılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde Ekrem İmamoğlu’nun seçim kampanyasını yöneten “Necati Özkan“ın seçim sürecini anlattığı kitabı “Kahramanın Yolculuğu” Mediacat Yayıncılık‘tan çıktı. Kitabın alt başlığı Yeni Nesil Siyasetin Zaferi. Kahramanın Yolculuğu’nun özetine geçmeden önce Necati Özkan kimdir kısaca tanıtalım. Necati Özkan 1960 yılında Ankara’da doğmuş. Askeri Lise ve Kara Harp Okulu’ndaki eğitimlerinin ardından orduya katılmış. Ancak 1983 yılında sol görüşlü olması sebebiyle orduyla ilişiği kesilmiş. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde okumaya başlayan Özkan bu süre zarfınfa reklam firmalarında da çalışmış. 1985 yılında kendi reklam ajansını kuran yazar bir çok kurum ve marka ile reklam çalışmaları yapmış.

Özellikle siyasi seçim kampanyalarında adı sıkça duyulan Necati Özkan SHP ve CHP ile sürekli çalışmış.  Kemal Kılıçdaroğlu’nun aday olduğu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde CHP’nin seçim çalışmasını yürütmüş.  KKTC ve Türkiye’nin de bir çok turizm kampanyasını yönetmiş. Bir çok ödülün de sahibi olmuş. Özkan 2010 yılında dünyanın en önemli siyasi danışmanları içerisinden 10 kişilik “Dünya Rüya Takımı”na seçilmiş.  31 Mart 2019 ile 23 Haziran 2019 tarihlerinde yapılan İBB seçimlerinde Ekrem İmamoğlu’nun seçim kampanyasını yönetmiş. Necati Özkan’ın kitapları şunlar: Seçim Kazandıran Kampanyalar, Obama’nın Liderlik Sırları, Seçim Zamanı 2005, Seçim Zamanı 2004

Kahramanın Yolculuğu’nun Özeti:

Kahramanın Yolculuğu – Yeni Nesil Siyasetin Zaferi’nin özetine gelirsek; İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri Türkiye Cumhuriyeti tarihinde hiç bu kadar rekabete sahne olmamıştı. Bir yanda 25 yıldır İstanbul’u yöneten ve 17 yıldır da iktidarda olan Adalet ve Kalkınma Partisi ile Milliyetçi Hareket Partisi’nin adayı Binali YILDIRIM var. Diğer yanda ise Cumhuriyet Halk Partisi, İyi Parti, Halkların Demokratik Partisi ve bir çok sol partinin destek verdiği Ekrem İmamoğlu. Kıran kırana geçen, kimin kazanacağı son ana kadar tahmin edilemeyen seçimlerin galibi Ekrem İmamoğlu olmuştu. İmamoğlu’nun kampanya direktörü Necati Doğru İmamoğlu’nun adaylık sürecinin başından ikinci seçimin sonuna kadar ki yaşadığı olayları, seçim hazırlıklarını, izlenimleri, gözlemleri ayrıntılı bir şekilde anlatıyor.

Kitabın Tanıtım Yazısı:

Kitabın tanıtım bülteninde şu ifadelere yer verilmiş.“Çoğunlukla gerçek kişi ve olaylara dayanan, büyük kahramanlıklar içeren, insana ve hayata dair derin ve değerli mesajlar içermesi nedeniyle kuşaktan kuşağa aktarılan, tarihsel öneme sahip, büyük anlatılar… Efsaneler kabaca böyle tanımlanabilir. Onca güzelliğinin yanı sıra sayısız efsaneye de ev sahipliği yapmış olan İstanbul, 2019 yerel seçimleri sırasında yeni bir efsanenin doğuşuna tanıklık etti: Ekrem İmamoğlu. Kahramanımız, İstanbul’u 25, Türkiye’yi 17 yıldır yönetmekte olan, tüm devlet kurumları ve medya üzerinde ağır ve aşırı bir hakimiyete sahip iktidarı ve onun bakanlık, başbakanlık, meclis başkanlığı yapmış adayını üst üste iki kere yendi. Bu, yeni nesil siyaset anlayışının bir zaferiydi. 

31 Mart seçimlerinin bütünüyle meşru sonuçlarını tanımayanların yaptıklarını içlerine sindiremeyen milyonlar, İmamoğlu’nda kendi vicdanlarının ve adalet duygularının ifadesini buldular. “Hak yemem, hakkımı da yedirmem” diyerek çok sakin, çok güçlü, çok kararlı ama hep zarif ve nazik bir duruş sergileyen bu genç adamda kendilerini ve tabiri caizse kahramanlarını gördüler. Kahramanın Yolculuğu’nda, İstanbul’un ve Türkiye’nin geleceğini etkileyecek ölçekte sonuçlar yaratacağı şimdiden görülen o olağanüstü altı ay, sürecin her aşamasını kahramanla birlikte yaşayan, İmamoğlu Kampanyası’nın direktörü Necati Özkan tarafından anlatılıyor.

İyi okumalar diliyoruz.

Mesaj Yazabilirsiniz

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır


*