Orçun Fida - Devriye Tekrar Doğanlar - Kitapozet.Net
Orçun Fida - Devriye Tekrar Doğanlar

Orçun Fida – Devriye Tekrar Doğanlar

Orçun Fida“nın ilk romanıDevriye Tekrar Doğanlar” Nemesis Kitap’tan çıktı. Devriye Tekrar Doğanlar’ın özetine geçmeden önce Orçun Fida’yı kısaca tanıtalım. Orçun Fida Adana doğumlu olmasına rağmen ilk, orta ve liseyi İzmir’de okumuş. 28 senedir İstanbul’da yaşayan yazar Türkiye’nin en büyük eğitim fuarlarından olan Educaturk‘ün ortağı. Devriye Tekrar Doğanlar Orçun Fida’nın ilk kitabı.

Devriye Tekrar Doğanlar’ın Özeti:

Devriye – Tekrar Doğanları yayımlamadan önce yazar yaklaşık on yıllık bir araştırma yapmış. Kitap sürükleyici ve soluksuz okunan diye tabir edilen kitaplardan. Özetine geçecek olursak, kahramanımız Efe annesini kaybetmiştir. Bir anda hayatı altüst olan Efe ailesi hakkındaki ilginç şeyler öğrenir. Eskiden kalma bir parşömen ile akıl hastanesinde ziyaret ettiği teyzesinin duvarlara çizdiği değişik işaret ve şekiller Efe’yi başka bir dünyaya sürükler. Efe kendini bulduğu bu macera dünyasında Budizm, tasavvuf, kutsal kitaplar, ölüler kitabı gibi bir çok şeyi araştırarak yeniden doğuşun izini sürer. Yalnız Efe’nin tahmin edemediği bir şey vardır. Bu gizemli dünyada yeniden doğuşun sırrını koruyanlar da Efe’nin peşindedir. Artık bu macera bir kovalamacaya dönüşmüştür. Devriye Tekrar Doğanlar, mistik gizemli ve macera dolu bir kitap.

Tanıtım Bülteni:

Kitabın tanıtım bülteninden kısa bir bölüm verelim. “Güneş doğar, gündüz olur. Yerine ay çıkar, gece olur. Günler geçer; kış bahar, bahar yaz olur, mevsim başa döner. Tohum kök olur, kök ağaca döner; ağaç meyve verir, çekirdek toprağa düşer, yeniden tohum olur. Dünya ve kâinattaki her şey bir döngüden ibarettir. Tekrar doğuş tıpkı güneşin batması ve sonra karanlıktan doğması gibi bir dolaşımdır. Bir tam devirdir. Bu adil döngüdür. Bozulmaz bir ahenktir.”

İyi okumalar diliyoruz.

1 Comment Posted

  1. İlk 50 sayfa sonrasında çok basit bir roman izlenimi verdi. Biraz ara verip daha sonra devam etmeyi düşünüyorum.

Mesaj Yazabilirsiniz

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır


*