Pınar Maro - Mutluyken Zaman Hızlı Akar - Kitapozet.Net
Pınar Maro - Mutluyken Zaman Hızlı Akar

Pınar Maro – Mutluyken Zaman Hızlı Akar

Psikolog ve yazar “Pınar Maro“nun “Mutluyken Zaman Hızlı Akar” isimli kitabı Artemis Yayınları’ndan çıktı. Mutluyken Zaman Hızlı Akar’ın özetine geçmeden önce Pınar Maro kimdir kısaca tanıtalım. Panor Maro 1963 yılında Adana’da doğmuş. İlk öğretiminin ardından orta öğrenimini Özel Saint Benoit Fransız Lisesi’nde tamamlamış. Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümünde lisans eğitimini,  Marmara Üniversitesinde ise yüksek lisans eğitimini tamamlamış. Bodrum’da ikamet eden yazar hayatına psikolog olarak devam etmekte. Mutluyken Zaman Hızlı Akar Pınar Maro’nun ilk kitabı.

Pınar Maro
Pınar Maro

Mutluyken Zaman Hızlı Akar’ın Özeti:

Mutluyken Zaman Hızlı Akar Pınar Maro’nun ilk kitabı demiştik. Kitabın yazımında İclal Aydın‘ın Pınar Maro’ya desteği de olmuş. Hatta kitaba ismini İclal Aydın vermiş. Kitap bir anı romanı aslında. Pınar Mora bir süre önce eşini kaybetmiş. Romanda da eşi ile yaşadığı dört mutlu seneyi ve eşini kaybetmeden önceki son zamanları, yaşadıklarını anlatıyor.

Tanıtım Yazısı:

Mutluyken Zaman Hızlı Akar’ın tanıtım yazısında şu ifadelere yer verilmiş. ” …Ve Gün Gelir İnsan Felakete Bile Uyum Sağlar… Az sonra cesur, eğlenceli, akıllı, hınzır, çalışkan, yorgun ve kararlı bir kadının anı-romanında kaybolacaksınız. Bir psikoloğun anılarını belli bir yaştan sonra gözden geçirmesi ve hikâye ediş şekli, onca acıya rağmen nasıl bu kadar sürükleyici olur, göreceksiniz. – İclal Aydın

Size şu soruyu sormak istiyorum: En sevdiğinizle dört sene aynı çatı altında ha öldü ha ölecek diye yaşadınız mı hiç? Bir düşünün derim. Çok ama çok ağır bir tecrübe. Allah hiçbirinize yaşatmasın. Şimdi eğer sevdiğiniz yanınızdaysa sımsıkı sarılın ona. Eğer yoksa, kendinize sımsıkı sarılın. Sonuçta siz biricik ve teksiniz. Ve bu da sizin hayatınız…”

İyi okumalar diliyoruz.

Mesaj Yazabilirsiniz

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır


*