Rövşen Abdullaoğlu - Zor Olsa da Hayat Devam Ediyor - Kitapozet.Net

Rövşen Abdullaoğlu – Zor Olsa da Hayat Devam Ediyor

Rövşen Abdullaoğlu“nun “Zor Olsa da Hayat Devam Ediyor” isimli çalışması Destek Yayınevi’nden çıktı. Zor Olsa da Hayat Devam Ediyor‘un özetine geçmeden önce yazar Rövşen Abdullaoğlu kimdir, eserleri nelerdir kısaca tanıtalım. Rövşen Abdullaoğlu Abdullayev 1978 yılında Bakü’de doğmuş. Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesinden mezun olduktan sonra Arapça ve Farsça ile teoloji eğitimi almış. Daha sonra Arap edebiyatı ile Doğu-Batı felsefesine ilgi duymaya başlamış ve bunlarla ilgili eğitimler de almış. Daha sonra ise Rusya’ya giderek Moskova Pozitif Teknolojiler ve Konsalting Enstitüsü Psikolojik Danışmanlık Bölümü’nü bitirmiş. Yani eğitimi ile kişisel gelişimine epey önem vermiş. Almış olduğu bu eğitimler ışığında motivasyon, felsefe, teoloji ve roman gibi türlerde genç yaşına rağmen 26 tane kitap yazmış. Rövşen Abdullaoğlu rekorları seven bir yazar. 26 kitabı arasından Bu Şehirde Kimse Yok isimli romanı 2017 yılında Azerbaycan’ın en çok satan kitabı olmuş. Raylara Yatan Adam isimli psikolojik romanının iki haftalık sürede tüm baskısı tükenmiş. Polisiye romanı Abaddon’un baskısı 3 saatte tükenmiş ve bu yönüyle Azerbaycan’da rekor kırmış. Yazar motivasyonla ilgili kitaplarını kendi hayat tecrübelerinden yola çıkarak yazmış, bu kitaplar binlerce okuyucunun yaşamını değiştirmiştir. Kitaplarının çok satma sırrı bu olsa gerek. Kitapları: Arkadaki Köprüleri Yakın, Her İnsan Hükümdardır, Zor Olsa da, Hayat Devam Ediyor, İsyan, Korkular, Bu Şehirde Kimse Yok, Raylar Üzerine Uzanmış Adam, Nefsi Tezkiyenin Bilimsel Esasları, Hidayet Risalesi, Hayatın İmzası, Ölülerin Hakimiyeti, Zamanı Nasıl Yiyelim, Abaddon, Özellikler, İlk Kitap, İnsan Dünyadan Önce, İnsan Dünyadan Sonra, İnsan Dünyadan Sonradan Sonra, Hikmetin evveli, O, Marifet, Görüntüler, Ariflerin İrfan Makamları, Bela ve Sabır, Esaret.

Zor Olsa da Hayat Devam Ediyor’un konusuna gelirsek; Rövşen Abdullaoğlu’nun diğer kitapları gibi bu kitabı da kısa sürede Azerbaycan’da çok satanlar listesinin zirvesine oturmuş. Zor Olsa da Hayat Devam Ediyor’u yazarın diğer motivasyon kitaplarından ayıran en önemli özelliği kendi klasik çizgisinden biraz dışa taşması. Kitapta ne yapılması gerektiğinin dikte edilmesinden ziyade ortaya çıkan sorunları çözmek için basit önerilerin sunulmakta. Kitapla ilgili eleştirilerde bu yönünden çokça bahsediliyor. Kitabın diğer dikkat çeken özelliği ise kitaptaki önerileri yazarın daha önce kendi yaşamındaki sorunlara uygulamış ve başarılı olmuş olması. Yani tüm tavsiyelerin yazarın hayatında bizzat denenmiş olması. Kitabın anlatımı sohbet havasında, iki insan konuşuyormuşcasına. Ara sıra ünlü şahsiyetlerin yaşamlarından ve hikayelerinden örnekler verilmiş, alıntılar yapılmış. Yer yer dini konulara İslamiyet’e değinilmiş, peygamberlerin hayatından kesitler sunulmuş. Tüm bunları ustaca harmanlamış yazar. Sıkılmadan okunan okudukça motivasyonu artıran bir kitap Zor Olsa da Hayat Devam Ediyor.

Kitabın tanıtım bülteninde şu ifadelere yer verilmiş. ” Sen kimsin? Hangi gizli hazinelere sahipsin? Hayat için bunun bir önemi yok. NE YAPIYORSUN? Başarı sadece hareket halinde olanları sever. Yaşadıklarınızı nasıl tanımlarsanız tanımlayın yanılmış olmazsınız çünkü hayata hangi pencereden bakarsanız bakın, göreceğiniz şey aslında görmek istediğinizdir. Zorluk ve rahatlık… Bu iki boyacı ellerine bir fırça alarak ömrümüzü sırayla boyar. Bugün siyah boyasıyla hayatımızın üstünden geçen zorluk isimli boyacının elindeysek, hiç endişelenmeyin, yakında sıra diğerine de gelecektir. Hayatta sürünenlerden olmamak için mutlaka bu pozitif bakış açısına sahip olmalısınız. Bunun için her şeyin en güzel tarafını ve sizin için faydalı olabilecek en üstün amaçları arayıp bulun! İyimser ile kötümserin arasındaki fark buradadır. Aslında iyimserin iyimser olması, durumunun iyi olmasından, kötümserin mutsuz ve üzgün olması ise hayat koşullarının kötü olmasından kaynaklanmaz. Hayır, aralarındaki fark, çevreye bakışlarında, hayat felsefelerindedir. Azerbaycan’da binlerce okurun hayatını değiştiren bu kitabın çok satanlar listesinde olmasının sırrı burada işte. Geçmişi geçmişte bırakarak başarısızlıklardan nasıl ders çıkaracağınızı, isteklerinizi ve gizli potansiyelinizi hedeflere doğru nasıl yönlendireceğinizi gösterip, kuru nasihat çerçevesinden çıkarak, insana hayatını kökten değiştirme yöntemleri önermekte, becerilerini gerçekleştirmek için özgüven duygusu aşılamakta.”

İyi okumalar diliyoruz.

Mesaj Yazabilirsiniz

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır


*