Şebnem Pişkin - Efsun'un Özeti - Kitapozet.Net - Ücretsiz Kitap Özetleri
Şebnem Pişkin - Efsun

Şebnem Pişkin – Efsun

“Şebnem Pişkin“in “Efsun” isimli romanı Kent Kitap’tan yeni bir baskı yaptı. Efsun’un özetine geçmeden önce Şebnem Pişkin kimdir kısaca tanıtalım. Şebnem Pişkin 1978 yılında İstanbul’da doğmuş. Orta öğreniminin ardından Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü’nde lisans eğitimini tamamlamış. Üniversite sonrası bir süre otomotiv, elektronik ve bilişim, turizm gibi sektörlerde çalıştıktan sonra kişisel gelişim üzerine yazdığı ilk kitabı “Bir” ile adından söz ettirmiş. Bu kitap ile kişisel gelişim alanında Türkiye’deki en iyi on yazardan biri seçilmiş. Bu ödül ile birlikte kendini tümüyle yazmaya veren Şebnem Pişkin’in başlıca eserleri şunlardır:

Bir, Tuğra, İsrafil’in Aynası, Kırklar Diyarı, Efsun, Sevgili Abdülhamit Han, Celâleddin, Gece Taşı, Avucumda Açan Us Çiçekleri, Mehmed’e Gönderilmeyen Mektuplar, Kayıp Mona Lisa, Kudüs Kırmızısı, Organik Kitap, Başımın Belası Bobo, Zaman Koridoru, Zaman Bekçileri, Halikarnassos Masalı, Kırık Ney.

Şebnem Pişkin
Şebnem Pişkin

Efsun’un Özeti:

Efsun fantastik kurgu türünde yazılmış bir kitap. Şebnem Pişkin Efsun’da tasavvuf, İslami ögeler ve kuralların sınırında bize farklı bir dünyanın kapılarını açmakta. Genelde fantastik kurgu türündeki kitaplarda metafizik, astral veya paranormal gibi isimler verilen farklı boyutlar Pişkin’in kitabında alemler adı ile anılmakta.

Efsun’un konusuna gelecek olursak; herkesçe sevilen ve saygı duyulan bir insan olan babasını kaybeden kahramanımız, onun peşinden gidebilmek için pek de bilinmeyen bir ilmi öğrenmeye heveslenir. Amacı ise iki dünya arasında yolculuklar yapmak suretiyle ihtiyacı olan kişilere yardım etmektir. Ancak iki dünya arasındaki yolculuk olayı umduğu gibi gitmeyecektir.

Tanıtım Yazısı:

Kitabın tanıtım yazısında şu ifadelere yer verilmiş. “Bu, iyilerle kötülerin savaşı. Aslında insan bu savaşı kazanması için gerekli olan ilahi bilgiye doğuştan sahip. Ama insan unutur. İnsan kelimesi üns ve nisyan kelimelerinden türemiştir. Yani, unutan ve hatırlayan.Her insan unutmuş olarak doğar, ölene dek de unuttuklarını hatırlamaya çalışır.İşte bu kitap size unuttuklarınızı hatırlatacak! Ebced… Dualara gizlenmiş sihirli kelimeler, harfler… Başka âlemlere seyahat… Ve Efsun! Top ve tüfekle yapılan savaşların dönemi çoktan bitti. Şimdi çok daha tehlikeli, çok daha acımasız bir savaş sürüyor:Mistik Güçlerin Savaşı! İsimlerin ve büyülü kelimelerin savaşı bu! “OL!” ve “ÖL!” emrinin savaşı! Harflere hayat üflendi, harfler yazıya dönüştü ve Kader yazıldı. Harfler öldü, yazı silindi ve Kader değişti. Ama yollar çember şeklindeydi; insan başlangıçta neyse yine O’na dönecekti. Çünkü akıl âleminde başlangıç ve ayrımdan başka hiçbir şey yoktu. Şebnem Pişkin’in “efsun”lu kaleminden…

İyi okumalar diliyoruz.

Mesaj Yazabilirsiniz

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır


*