Şeyma Ayık - Aliş'in Öfkesi 'nin Özeti - Kitapozet.Net
Şeyma Ayık - Aliş'in Öfkesi

Şeyma Ayık – Aliş’in Öfkesi

Şeyma Ayık“ın küçük okurlar için yazdığı aynı diziden iki kitap Altın Kitaplar‘dan çıktı. Bunlardan ilki “Aliş’in Öfkesi” Diğeri ise “Aliş’in Gözlüğü” Kitapları Merve Topal resimlemiş. Şeyma Ayık’ı daha önce çocuklar için yazmış olduğu Tırtıl Tontini ve Neşeli Aydede isimli kitabı ile tanıyoruz. Burada bahsedeceğimiz Aliş’in Öfkesi’nin özetine geçmeden önce Şeyma Ayık kimdir kısaca tanıyalım.

Şeyma Ayık İstanbul’da doğmuş. Orta öğreniminin ardından önce Gazi Üniversitesi İşletme Bölümü’nü ardından da Pera Güzel Sanatlar Şan Bölümü’nü tamamlamış. Bir süre çeşitli radyolarda reklam sorumlusu, reklam yönetmeni ve halkla ilişkiler sorumlusu olarak çalışmış. Açık Radyo Boşluğa program sunuculuğu yaparken seslendirme çalışmaları da yapmaya başlayan Şeyma Ayık daha sonra Radyo 92.3’te ‘Ellington İla Shakespeare Band’ isimli caz programını hazırlayıp sunmuş. Bir süre televizyonda yayınlanan ‘Gece Virüsü’ ve ‘Ballı Pazar’ isimli programlara müzisyen olarak katılan Ayık İstanbul’daki bir çok mekanda ve etkinlikte solist ve enstrüman sanatçısı olarak sahne almış. Şeyma Ayık halen ortağı olduğu Baymaske isimli Seslendirme ve Müzik Stüdyosunda çalışmalarına devam ediyor.

Aliş’in Öfkesi’nin Özeti:

Şeyma Ayık’ın ikinci çocuk kitabı olan Aliş’in Öfkesi’nde çocuklara öfkenin olumsuz yönleri ve öfke kontrolünün ne derece önemli olduğunu anlatan resimli bir hikaye anlatılmakta. Aliş’in Öfkesi’nin konusuna gelirsek; Kahramanımız Aliş özellikle son dönemlerde bir türlü engelleyemediği öfke nöbetleri geçirmektedir. Ailesini, arkadaşlarını, etrafındaki herkesi üzüyor ve kırıyordur. Bu durumun farkına vardıkça da içine kapanıyordur. Bir gün bir arkadaşının doğu gününe katılan Aliş orada da öfke kontrolünü kaybeder ve herkesi üzer ve bir anda kendisi ile baş başa yalnız kalır. Bu olayın üzerine öfkesi ile yüzleşmeye ve kendisi ile barışmaya karar verir. Küçük okurların severek okuyacağı bir kitap Aliş’in Öfkesi.

İyi okumalar diliyoruz.

Mesaj Yazabilirsiniz

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır


*