Sonya Mukherjee - İkizler 'in Özeti - Kitapozet.Net - Ücretsiz Kitap Özetleri
Sonya Mukherjee - İkizler

Sonya Mukherjee – İkizler

“Sonya Mukherjee“nin “İkizler” isimli kitabı Yabancı Yayınları’ndan çıktı. Kitabı dilimize İren Kori çevirmiş. İkizler’in özetine geçmeden önce Sonya Mukherjee kimdir kısaca tanıtalım. Sonya Mukherjee Amerika Birleşik Devletleri’nin California eyaletinde doğmuş. Lise yıllarından itibaren öykü ve hikayeler yazmaya başlayan Sonta Mukherjee Stanford’da ve San Francisco Eyalet Üniversitesi’nde İngilizce ve Yaratıcı Yazarlık eğitimi almış. Bir süre kitap evleri ve web sitelerinde editör olarak çalışan yazarın iki çocuğu var. San Francisco Bay Area’da yaşayan yazarın İkizler (Gemini) ilk romanı.

Sonya Mukherjee
Sonya Mukherjee

İkizler’in Özeti:

İkizler ya da orjinal ismiyle “Gemini” yapışık ikiz kızların çocukluktan yetişkinliğe yol alırkenki hayat hikayelerini konu alıyor. Kitap gençliğe adım atan Clara ve Hailey’in kendi yollarını bulma çabalarının sıra dışı hikâyesini dram dolu bir şekilde anlatmakla kalmıyor kendi hayatınızdaki bir çok şeyi sorgulamanızı sağlıyor.

Tanıtım Yazısı:

Kitabın tanıtım yazısında şu ifadelere yer verilmiş. “İmkansız hayaller kalbinizi kırabilir ama kız kardeşler arasındaki sevgi her şeyi iyileştirir. Clara ve Hailey, küçük kasabalarında sıradan bir hayat süren oldukça normal genç kızlardı yapışık ikiz olmalarının dışında. Hiç kimse onlara gözlerini dikip bakmıyor ya da arkalarından olur olmaz şeyler söylemiyordu. Fakat ailelerinin onlar için özenle koruduğu sırça fanusta çatlaklar oluşmaya başlamıştı. Kasabaya yeni gelen çocukla birlikte, artık o kadar da görünmez olmayacaklardı.

Clara kendi küçük yaşantısında kalmak, dikkatleri üzerine çekmemek ve sadece yıldızları araştırmak istiyordu. Hailey’nin hayali ise dünyayı gezmek, en yetenekli sanatçılarla çalışmak ve gizemli çocuklarla dans edebilmekti. Mezuniyetleri yaklaşırken her ikisi de kendi geleceği için bir adım atmak ve tek başına kim olduğunu bulmak zorundaydı.”

İyi okumalar diliyoruz.

Mesaj Yazabilirsiniz

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır


*